Koniec zwycięskiej serii

27 marca 2019

Po ośmiu ligowych wygranych z rzędu Energa w końcu musiała uznać wyższość rywali. W Krakowie Torunianki przegrały z Wisłą Can-Pack 68 do 82.

Choć pierwsze punkty w spotkaniu zdobyła Katarzyna Trzeciak, to spotkanie od początku nie układało się po naszej myśli. Od stanu 8:8 kolejne 8 punktów zdobywały koszykarki z Krakowa. Niespełna minutę później, cztery i pół minuty przed końcem kwarty, było już 20 do 11. Później obie drużyny miały problem ze zdobyciem punktu. Tę cześć spotkania Energa zakończyła z ośmioma punktami straty – przegrała 14 do 22. Druga kwarta nie rozpoczęła się lepiej. Wisła zyskiwała coraz większą przewagę, by po 5 minutach prowadzić już 36 do 21. Torunianki nie poddały się i przed przerwą zaczęły odrabiać straty. Od stanu 27:41 udało im się doprowadzić do wyniku 35:41. Nieznacznie wygrana kwarta pozwoliła wierzyć w sukces w drugiej części spotkania.

Energa dobrze rozpoczęła trzecią kwartę. W ciągu dwóch minutach koszykarki dogonił rywalki, tracąc do Wisły tylko dwa punkty. Gra drużyn była wyrównana, ale Torunianki wciąż nie potrafiły wyjść na prowadzenie. W najlepszym momencie przegrywały jednym punktem. Ostatecznie tę odsłonę wygrały 18:15, a w całym spotkaniu przed decydującą kwartą przegrywały 53:56. O początku czwartej odsłony koszykarki najchętniej chciałby zapomnieć. Po dwóch minutach Wisła prowadziła 63:56, znacznie przybliżając się do wygranej. Energa po słabszym początku zaczęła zdobywać punkty, ale przewaga rywalek wciąż się powiększała. Pięć minut przed końcem prowadziły 71:62. Do końca spotkania sytuacja nie uległa zmianie. Koszykarki z Krakowa ostatecznie wygrały 82:68. Nasza drużyna utrzymała się na drugiej pozycji w tabeli, ale przed ostatnim spotkaniem rundy zasadniczej nie może być pewna utrzymania tego miejsca. Rywalki mają szansę na piątą lokatę, ale muszą czekać na to, co wydarzy się w meczu Energi ze Ślęzą. Awans w tabeli może zapewnić im nasza wygrana.

Wisła Can-Pack Kraków – Energa Toruń 82:68 (22:14, 19:21, 15:18, 26:15)

Wisła: Conde 23, Araujo 18, Russell 10, Rodriguez 9, Ziętara 6, Aleksandravicius 6, Canada 4, Żurowska-Cegielska 4 oraz Jakubiuk 2.

Energa: Kunek 15, Trzeciak 14, Harris 12, Begic 9, Skobel 8, Brezinova 5, Svaryte 2, Tłumak 2, Schmidt 1 oraz Diawakana.